O nás a o projektu

Jsme mladá rodina z Olomouce se dvěma malými dětmi, dvěma malými zahrádkami, šesti slepicemi, kupou radosti a mořem nápadů...

Martina Macháčková

Starám se o komunikaci se zákazníky, balím a odesílám trička apod.

Vystudovala jsem v Brně magisterský obor Informační věda a knihovnictví na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, na Pedagogické fakultě MU jsem získala titul Bc. v oboru Lektorství anglického jazyka.

Petr Macháček

Obhospodařuji tento e-shop, který jsem naprogramoval i navrhl jeho podobu (vím, není to úplně profi, ale líbí se mi :) ). Komunikuju se zákazníky, odesílám trička...

Jsem vystudovaný bakalář fotografie, absolvoval jsem FAMU. Dřív jsem dělal hlavně černobílé fotografie v temné komoře, z té doby pochází můj web izidorova.mysteria.cz. Během studia v Praze jsem se dostal ke kódování a programování webů, u čehož jsem zůstal dodnes, živí mě to od roku 2007, v poslední době jako OSVČ, pracuju z domu.

Když jsem skončil studium fotografie, hledal jsem ještě nějakou další VŠ, abych si nemusel platit hned zdravotní a sociální se v něčem vzdělal a zdokonalil, našel jsem obor Aplikovaná informatika, který mě celkem zaujal, v Olomouci, kamž jsem se přiženil. Všechny předměty a zkoušky jsem úspěšně zvládal, až tu byl 3. ročník s tématem bakalářské práce. S Marťou jsme vymýšleli a vymýšleli něco, co by mě bavilo, co by se týkalo webů a internetu a aby tam byl i nějaký další přesah (klidně i finanční :D ). Výsledkem je

Projekt Krásná trička

Inspirovali jsme se americkým obchodem Threadless. Jde o pravidelné soutěže designérů - budeme vyhlašovat soutěžní kola, do kterých kdokoliv vkládá soutěžní návrhy potisků triček. Návštěvníci hlasují, a ty nejlepší návrhy se pak nechají natisknout a prodávají se v klasickém e-shopu. Autor návrhu dostává pravidelnou provizi z každého prodaného trička, takže to může být zajímavý zdroj pasivního příjmu... A protože máme rádi naší matičku Zemi, rozhodli jsme se, že budeme tisknout trička pouze a jenom na biomateriály - biobavlnu, případně biobambus či jiné. Proč je to dobré rozhodnutí se dozvíte na samostatné stránce.

Na bakalářskou práci jsem vytvořil funkční základ webu na soutěže a hodnocení designů návštěvníky (není online). Projekt Krásných triček jsme pak nechali několik měsíců zrát. Zrál a zrál, až uzrál do tohoto e-shopu. Řekli jsme si, že nejdřív nakoupíme již hotová natištěná trička z biobavlny z ciziny a budeme je prodávat u nás v ČR, tím zjistíme, jaký je zájem o ekologická trička s originálními potisky v Česku. Předpokládáme, že je, a tak brzy bude následovat soutěž mezi designéry, o které jsem psal výše, a budeme prodávat trička, vytvořená komunitou vás, našich návštěvníků, čtenárů, zájemců a zákazníků. Těším se na to! Jste designér, kreativní člověk, umíte kreslit? Odebírejte náš newsletter - vyplňte svou e-mailovou adresu dole a budeme vás informovat jako první o všech novinkách, které se chystají!

Máte-li nějaké postřehy, dotazy, připomínky, návrhy apod., budeme za ně velice rádi. Můžete využít kontaktní formulář, nebo nám pište na info@krasnatricka.cz. Můžete se také zapojit na naši facebookové nebo Google+ stránce. Děkujeme!